Podujatia

VÝSTAVY - GALÉRIA PD

VÝSTAVY - GALÉRIA PD

BIENÁLE VIZUÁLNEHO UMENIA 2021
2.9.2021

BIENÁLE VIZUÁLNEHO UMENIA 2021

Niekoľko dní usilovného tvorenia prinieslo sladké a šťavnaté ovocie v podaní Vernisáže výstavy diel z Medzinárodného plenéra výtvarníkov, fotografov a dizajnérov Bienále vizuálneho umenia Stará Ľubovňa s podnázvom "Slovensko ist schön". Ľubovnianske osvetové stredisko v spolupráci s mestom Stará Ľubovňa zorganizovali 30. augusta 2021 podujatie ako súčasť projektu UZOL KULTÚRY - Stará Ľubovňa - MESTO KULTÚRY 2021, ktoré z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia. Vernisáž mala hneď dve časti: prvá časť sa konala na Železničnej stanici v Starej Ľubovni a druhá časť pokračovala v Galérii Provinčný dom v Starej Ľubovni.


Formy blízkosti
3.4.2019

Formy blízkosti

Podvečer 19. marca 2019 sa v Galérii Provinčný dom konala vernisáž výstavy poľských výtvarníčok Kamily Bednarskej (grafika) a Renaty Szyszlak (maľba). Práce oboch umelkýň, ktoré samostatne vystavujú v našom meste prvýkrát, už priaznivci výtvarného umenia mali možnosť obdivovať na spoločnej výstave z medzinárodného výtvarného plenéra ART SHOW 21.

Kamila Bednarska a Renata Szyszlak venovali svoju výstavu nedávno zosnulému kolegovi, známemu slovenskému výtvarníkovi Vladimírovi Broniševskému.

Výstava FORMY BLÍZKOSTI potrvá do 12. apríla 2019.
Kurátorkou výstavy je Anna Dragannová.

Foto: Michal Petrilák


10 rokov fotoklubu Vsetín
11.6.2018

10 rokov fotoklubu Vsetín

Jubilejných 10 rokov partnerského fotoklubu z českého Vsetína mapuje výstava 10 ROKOV FOTOKLUBU VSETÍN inštalovaná v Galérii Provičný dom.


Krajská výstava amatérskej fotografie AMFO 2018
11.6.2018

Krajská výstava amatérskej fotografie AMFO 2018

AMFO je pre mnohých umelcov už tradičnou súťažou v amatérskej fotografii. Táto kreatívna krajská súťaž je však prístupná aj verejnosti, a to výstavou tých najlepších fotografických záberov, ktoré si môžete pozrieť v Galérii Provinčný dom až do 4.7.2018.

Nastavenia cookies