Podujatia

DNI NEMECKEJ KULTÚRY- KULTÚRY SPIŠSKÝCH NEMCOV

Prehliadka kolektívov a jednotlivcov uchovávajúca nemeckú kultúru sa každoročne koná v obci Chmeľnica. V tomto roku sa festival konal 6. júna. Zúčastnili sa ho kolektívy z Bratislavy, Košíc, Medzeva, Jakubian, Starej Ľubovne a Chmeľnice. Garantom podujatia je Karpatskonemecký spolok v Chmeľnici, Obec Chmeľnica v spolupráci s ĽOS.

DNI NEMECKEJ KULTÚRY 2021

 Spišskí Nemci sa stretli v Chmeľnici

Miestna organizácia Karpatskonemeckého spolku Chmeľnica - región Horný Spiš, obec Chmeľnica a Ľubovnianske osvetové stredisko privítali prvú augustovú nedeľu veľkolepo, a to tradičným festivalom pod názvom DNI NEMECKEJ KULTÚRY.  Už 28. ročník sa po minuloročnej prestávke tešil veľkému záujmu zo strany návštevníkov, ktorí si užívali každú minútu strávenú v kruhu svojich blízkych priateľov. Tradičnosť podujatia založená v roku 1993 plní svoj účel, prispieva k šíreniu a uchovávaniu nemeckej kultúry, k výmene skúseností medzi súbormi, k nadväzovaniu priateľstiev i k rozvoju obce.

Podujatie začínalo tradične sprievodom od Kultúrneho domu do kostola, kde sa konala svätá omša v nemeckom jazyku. Po sv. omši, samozrejme, nechýbal ani bohatý kultúrny program, v ktorom sa predstavila domáca folklórna skupina Mladý Marmon pri ZŠ s MŠ v Chmeľnici, ktorý ako jediný na Spiši je nositeľom autentickej kultúry nemeckej menšiny. Svojim vystúpením potešili divákov aj iné folklórne skupiny, súbory a zbory ako tanečný súbor Schadirattam z Medzeva, spevácka skupina Lustige Jugend z Chmeľnice, spevácky zbor Goldseifen z Medzeva, Schmiedshauer Singgruppe z Tužiny, Hüttner Brimsensäea - Smolnícka huta a FS Ľubovňan zo Starej Ľubovne.

Pre všetkých návštevníkov boli pripravené stánky s občerstvením, mini trh z ručne vyrábaných výrobkov z rôznych materiálov a niekoľko aktivít aj pre tých najmenších.

Súvisiace odkazy

Nastavenia cookies