Hlavné menu

SPEVY MÔJHO RODU

  • 5. február 2018
  • webmaster

Centrálne podujatie Rusínskej obrody na Slovensku „SPEVY MÔJHO RODU“ sa po roku opäť vrátilo do kultúrnych domov rusínskych obcí, tento krát do obcí staroľubovnianskeho okresu. Celoslovenský festival spevákov rusínskej ľudovej piesne v dňoch od 2. - 4. 2. 2018 so svojimi tohtoročnými interpretmi koncertne navštívil štyri obce okresu. Rovnako štyri koncerty detských i dospelých interpretov si vypočulo publikum v Kamienke, Jakubanoch, Údole a v Čirči.

Jedinečné podujatie vyhľadáva nové talenty v podobe detských i dospelých spevákov, no podporuje aj dlhoročných nositeľov speváckej tradície. Tohtoročných "Spevov môjho rodu" sa zúčastnili speváci z regiónov Bardejov, Humenné, Medzilaborce, Prešov, Snina, Stará Ľubovňa, Svidník, Stropkov a Vranov nad Topľou. Tých počas celého účinkovania sprevádzal zmiešaný orchester ľudových nástrojov folklórneho súboru Chemlon a ľudovej hudby SZUŠ Kudlovská z Humenného. 

Tohtoročnými laurétmi festivalu sa stali Ľudmila Kvašná, detská speváčka z Humenného a pán Štefan Mikulík, nositeľ tradícií, rodák z obce Údol, ktorý zároveň patril k najstarším interpretom spomedzi všetkých zúčastnených spevákov.

Podujatie realizované s finančnou podporou Úradu vlády SR zorganizovala Rusínska obroda na Slovensku v spolupráci s Ľubovnianskym osvetovým strediskom a obcami Kamienka, Jakubany, Údol a Čirč.

 

 

Ľubovnianske osvetové stredisko