Fotosúťaž - Hráme spolu v manželstve

Každý rok počas Národného týždňa manželstva prebieha na celom Slovensku mnoho podujatí pre manželov, a to aj vďaka tvorivosti a iniciatíve jednotlivcov i organizácií. Preto neváhajte a zapojte sa do fotosúťaže, ktorej vyhlasovateľom je O. Z. Naruby a Prešovský samosprávny kraj. Téma tohtoročnej súťaže znie: HRÁME SPOLU!

Pre viac informácií o súťaži, ale aj o Národnom týždni manželstva navšívte stránku www.ntm.sk

Hrajme spolu!

Život je niekedy ťažký. Dokonca príliš ťažký pre jedného. Aj preto je fajn, že v manželstve sú na všetko dvaja. Keď jeden už nevládze, druhý práve vtedy zatiahne... a v lepšom prípade ešte aj ponúkne svoje rameno, o ktoré sa ten prvý môže oprieť. Takto ľahšie preplávajú aj náročnými situáciami. Čo však vtedy, keď už sú obaja takí unavení alebo preťažení, že si nie sú istí, či je možné oprieť sa o toho druhého?

Odborníci radia, že na uvoľnenie stresu v záťažových situáciách dobre pôsobí, keď úplne vypneme z toho, čomu sa aktuálne venujeme a svoju pozornosť upriamime na niečo iné, ideálne príjemné. Niekto má rád umenie, iný zasa šport či pohyb, no a ďalší možno rád len tak posedí pri kávičke či pohári vínka... A čo tak zahrať sa? Hranie pôsobí uvoľňujúco, užijeme si pri tom kopec zábavy a dočerpáme chýbajúcu energiu.

Hry a hranie môže mať rôzne podoby. Inšpirácie pre manželov: hráme si spolu na hudobné nástroje; hráme spolu tenis, bedminton, volejbal, hráme spoločenské hry; hráme sa spolu v spálni, hráme sa na detektívov, objaviteľov, ... Pri hre potrebujeme hrať fér, inak to nie je hra, ale podvod. Ako manželia sme spoluhráči. A ako spoluhráči HRÁME SPOLU ...

Vladimír Sochor, národný koordinátor NTM

 

Veríme, že aj Ľubovnianske osvetové stredisko pomôže viacerým manželom zmysluplne prežiť spoločný čas.